Monday , June 19 2017
Hot Puzzles :

What is the cost of a mango ?

Trending Puzzle : What is Maya’s house number?

What Is The Cost Of A Mango

What is the cost of a mango?

At a fruit stall in Puzzle land,

an Apple costs Rs.20,

an Orange costs Rs.24,

and a Pear costs Rs.16.

What is the cost of a Mango?

 

To see the answer of this puzzle, please click on any social icons below. Sometime you may need to refresh the page to see them properly.

If you can solve any 3 of these 5 puzzles, you have got a great IQ

WhatsApp Dare Game : This is a magic : Check what your friends are expecting from you in 2017
☑ Must read :

Puzzle Of The Day

You are given two hour glasses They can measure 4 and 7 min respectively. Now you have to calculate 9 min using these two hour glass Note      :   you have to calculate it at a stretch

Hour Glass Problem : How can you calculate 9 minutes?

Hour glass problem : How can you calculate 9 minutes? You are given two hour …